خانه / مقاله و تحقیق / بررسی تأثیر تأمین مالی خارج از ترازنامه بر روی نسبت‌های سودآوری (ROA ,ROE ,ROI) و اهرمی
آموزش کسب درآمد از ساخت سایت

بررسی تأثیر تأمین مالی خارج از ترازنامه بر روی نسبت‌های سودآوری (ROA ,ROE ,ROI) و اهرمی


بررسی تأثیر تأمین مالی خارج از ترازنامه بر روی نسبت‌های سودآوری (ROA ,ROE ,ROI) و اهرمی

کاربر گرامی، شما می توانید فایل بررسی تأثیر تأمین مالی خارج از ترازنامه بر روی نسبت‌های سودآوری (ROA ,ROE ,ROI) و اهرمی را از طریق لینک زیر دانلود نمایید. برای این منظور روی دکمه دریافت فایل کلیک کنید تا به صفحه دانلود منتقل می شوید .

بررسی تأثیر تأمین مالی خارج از ترازنامه بر روی نسبت‌های سودآوری (ROA ,ROE ,ROI) و اهرمی

بررسی-تأثیر-تأمین-مالی-خارج-از-ترازنامه-بر-روی-نسبت‌های-سودآوری-(roa-,roe-,roi)-و-اهرمیبررسی کامل تحقیق تأثیر تأمین مالی خارج از ترازنامه بر روی نسبت‌های سودآوری (ROA ,ROE ,ROI) و اهرمی
دارای ۸۰ صفحه و با فرمت word و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ و کنفرانس می باشد.

فرمت فایل: word و قابل ویرایش
تعداد صفحات
: ۸۰ صفحه
آماده:
برای ارائه ، چاپ و کنفرانس میباشد

قسمتی از متن تحقیق::

چکیده
در این پژوهش تأثیر تأمین مالی خارج از ترازنامه بر روی نسبت‌های سودآوری (ROA ,ROE ,ROI) و   اهرمی (نسبت بدهی، نسبت بدهی به حقوق صاحبان سهام و نسبت پوشش هزینه‌های بهره) در شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران مورد مطالعه قرار گرفته است. در واقع این پژوهش پاسخی به این پرسش است که ‘تأمین مالی خارج از ترازنامه (اجاره‌های عملیاتی) چه تأثیری بر روی نسبت‌های سودآوری و اهرمی شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران دارد؟’. منظور از تأمین مالی خارج از ترازنامه      سرمایه گذاری یا افزایش سرمایه (افزایش فعالیت‌های عملیاتی) شرکت طبق ضوابط قانونی و میثاق‌های پذیرفته شدة حسابداری که تمام یا بخشی از آن تأمین مالی در ترازنامه نشان داده نشود و نسبت‌های سودآوری و اهرمی نتیجة کارایی فعالیت‌ها و توان بهره برداری شرکت را از طریق سود حاصل از فروش و سرمایه گذاری‌ها ارزیابی می کند.
در این پژوهش از روش پیمایشی- مقایسه‌ای  استفاده شده است. برای جمع آوری اطلاعات مورد نیاز مباحث تئوری و اطلاعات مالی مبتنی بر صورت‌های مالی حسابرسی شدة شرکت‌های تحت بررسی، از روش کتابخانه‌ای (آرشیو بورس) استفاده شده است. در راستای انجام این پژوهش نسبت‌های سودآوری و اهرمی شرکت‌ها قبل و بعد از تأمین مالی خارج از ترازنامه و هم‌چنین شرکت‌هایی که دارای تأمین مالی خارج از ترازنامه بوده اند و شرکت‌هایی که فاقد تأمین مالی خارج از ترازنامه بوده اند مورد مقایسه قرار گرفته است.
تجزیه و تحلیل اطلاعات جمع آوری شده و آزمون فرضیه‌های پژوهش در دورة زمانی ۱۳۸۰ الی ۱۳۸۷ نشان می دهد که تأمین مالی خارج از ترازنامه برروی نسبت‌های سودآوری و اهرمی تأثیر قابل ملاحظه‌ای نداشته است.

فصل اول
کلیات پژوهش

۱-۱٫ مقدمه 
یکی از مهم‌ترین تصمیم‌های مالی، تأمین مالی شرکت می باشد که در اجرای پروژه‌های سود آور در صحنه رشد شرکت نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. توانایی واحد انتفاعی در مشخص ساختن منابع مالی اعم از داخلی و خارجی برای تهیهء سرمایه به منظور سرمایه گذاری و تهیه برنامه‌های مالی مناسب و دسترسی به یک ساختار مالی مناسب از عوامل اصلی رشد و پیشرفت واحدهای انتفاعی به حساب می‌آید. شرکت‌ها معمولاً هنگام نیاز به منابع مالی جدید می توانند یا از راه استقراض وجوه مورد نیاز خود را به دست آورند و یا اینکه با واگذاری قسمتی از مالکیت شرکت به وجوه مورد نیاز دست یابند. هر شرکت هنگام تصمیم گیری برای استفاده از منابع مالی جدید باید هزینه منابع مختلف تأمین مالی را مشخص کرده و آثاری را که هر کدام از این منابع بر بازده و ریسک عملیاتی شرکت می گذارند، تعیین نمایند.
استفاده از تصميم‌های نامناسب اقتصادي و عدم بهره گيري از ابزارهاي مالي در جهت تأمين نيازهاي مالي، مشكلات فراواني را برای ساختار مالي شركت‌هاي پذيرفته شده در بورس فراهم مي آورد كه ممكن است باعث كاهش قدرت سودآوري شركت‌ها گردد. لذا به منظور تداوم مشارکت عمومي در سرمايه گذاري، ضرورت دارد كه شيوه هاي تأمين مالي شركت‌هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران مورد بررسي و تجزيه و تحليل قرار گرفته تا مشخص شود كه آيا شركت‌ها موفق به كسب بازدة معقولی از سرمايه‌گذاري‌هاي انجام شده و هزينه‌ها مربوط شده اند يا خير؟
تأمین مالی خارج از ترازنامه  یکی از شیوه‌های تأمین مالی است که دستیابی به آن تا حدودی مشکل و در حال حاضر متداول ترین شیوه تأمین مالی محسوب می شود. این شیوه از تأمین مالی، ساختار سرمایه شرکت را متحول و نتیجتاً منحنی ریسک را تغییر می دهد، بدین معنا که ریسک نقدینگی و ریسک تغییرات نرخ بهره تحت تأثیر قرار می گیرند، که نوع تأثیرات بستگی به شرایط موجود خواهد داشت .با فرض اینکه شرکت دارای یک ساختار سرمایة  ایده‌آل باشد، ریسک سرمایه تغییر نخواهد کرد. چگونه دارائی‌ها و بدهی‌ها از ترازنامه حذف می شوند، در صورتی که شرکت  از آنها استفاده می کند؟ (لی، الورن، ۲۰۰۰)

دانلود فایل

پیشنهاد بعدی :  بررسی ارزیابی سطح چابکی سازمان با رویکرد کارت امتیازی متوازن (مطالعه موردی شرکت آب و فاضلاب است

دایرکتوری فایل ebayfile با جمع آوری بانک اطلاعات گسترده فایل های مورد نیاز از سراسر وب بهترین مکان برای رسیدن به فایل های مورد نیاز شما می باشد. هزاران فایل با عناوین مختلف برای دانلود گردآوری شده است. مقاله، پروژه، کتاب، تحقیق، جزوه، فایل های آموزشی، دوره های آموزشی، گزارش کار، فلش های کم یاب موبایل، قالب های آماده، سورس کد، فایل های گرافیکی و لایه باز و … از جمله فایل هایی است که در این دایرکتوری در اختیار شما قرار گرفته. همه فایل ها دارای پشتیبانی بوده و در صورت بروز هرگونه مشکل می توانید از طریق بخش پشتیبانی در سایت فروشنده اقدام به حل مشکل خود نمایید.

اطلاعات فایل دانلودی :

موضوع یا عنوان فایل :

بررسی تأثیر تأمین مالی خارج از ترازنامه بر روی نسبت‌های سودآوری (ROA ,ROE ,ROI) و اهرمی

دسته بندی :  مقاله و تحقیق

برچسب های فایل  بررسی تأثیر تأمین مالی خارج از ترازنامه بر روی نسبت‌های سودآوری (ROA ,ROE ,ROI) و اهرمی :

بررسی کامل تحقیق تأثیر تأمین مالی خارج از ترازنامه بر روی نسبت‌های سودآوری (ROA ,ROE ,ROI) و اهرمی,تأثیر تأمین مالی خارج از ترازنامه بر روی نسبت‌های سودآوری (ROA ,ROE ,ROI) و اهرمی,نسبت‌های سودآوری (ROA ,ROE ,ROI) و اهرمی 

پیشنهاد بعدی :  دیوان داوری بین‌المللی
بهترین و ناب ترین فایل های موجود در بستر اینترنت برای استفاده شما عزیزان در “دایرکتوری ebay” گردآوری شده است و شما می توانید تنها با یک جست و جو ساده فایل خود را پیدا کرده و به راحتی دانلود نمایید. هنگام جست و جوی فایل از کلمات کلیدی موضوع یا عنوان مورد نظر خود استفاده نمایید.

بهترین و ناب ترین فایل ها فقط در:

ebayfile.ir

همچنین ببینید

ارتباطات و توسعه

استفاده از پروبيوتيك ها درتغذيه طيور

استفاده از پروبيوتيك ها درتغذيه طيور کاربر گرامی، شما می توانید فایل استفاده از پروبيوتيك …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *